Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Suplementacja treningów jest w dzisiajszych czasach na bardzo wysokim poziomie.
Można kupić dużo środków, które należy stosować na różnych etapach treningu - tak jak - chyba nie trzeba tłumaczyć, że powinno się je zażywać przed treningiem.

Białko a odchudzanie

przedtreningówkiprzedtreningówkiJakiś...czas temu bardzo modnym sposobem na odchudzanie była dieta Dukana - wysokobiałkowa, odrzucająca duże grupy produktów spożywczych.

Nie można było na niej spożywać warzyw, węglowodanów i tłuszczy.

W efekcie organizm tracił masę.

Dieta z pozoru idealna, zwłaszcza dla miłośników mięsa.

Ale czy aby na pewno? Spożywanie takich niezbilansowanych posiłków jest BARDZO niebezpieczne dla zdrowia, może się skończyć zakwaszeniem organizmu i doprowadzeniem nerek do ruiny.

Dieta z większa zawartością białka jest polecana dla sportowców i dla rtych, którzy budują swoją masę mięśniową, jednak jest to żywienie zbilansowane, nie wykluczające innych składników odżywczych.

Jeśli chcesz zgubić zbędne kilogramy, to lepiej zrobić to z pomocą diety ułożonej przez specjalistę.

Przepis na wysokobiałkową tortillę

Przykład wysokobiałkowego posiłku, dla tych którzy dbają o rozwój mięśni na siłowni: Składniki: - pierś z kurczaka - puszka fasoli - odzywka białkowa - sałata (dowolny gatunek) - świeży ogórek - tortilla - jogurt naturalny - ząbek czosnku - suszone zioła Przepis: Pierś z kurczaka gotujemy na parze, lub podsmażamy na patelni na niewielkiej ilości oleju.
Odzywkę białkową dodajemy do jogurtu (ilość zgodnie z zaleceniami producenta), taki sos doprawiamy czosnkiem, solą i suszonymi ziołami.

Do tortilli wkładamy plastry ogórka, kilka liści sałaty, łyżkę czerwonej fasoli oraz przygotowanego kurczaka.

Polewamy przygotowanym sosem i zawijamy. Tak przygotowany posiłek można również zabrać ze sobą do pracy i zjeść w porze lunchu.
Smacznego!

Za Wiki, definicja aminokwasów:

Aminokwasy (aa, AA1, z ang.
amino acids) ? grupa organicznych związków chemicznych zawierających zasadową grupę aminową oraz zasadniczo kwasową grupę karboksylową ?COOH, lub w ujęciu ogólniejszym, dowolną grupę kwasową2. Przykładem aminokwasu zawierającego grupę sulfonową ?SO3H jest tauryna (kwas 2-aminoetanosulfonowy), natomiast zawierającego grupę fosfonową ?C?PO3H2 jest ciliatyna3 (kwas 2-aminoetanofosfonowy). Grupa aminowa może być pierwszorzędowa (?NH2), drugorzędowa (?NHR), trzeciorzędowa (?NR2), lub czwartorzędową amoniową (?NH3+).
Aminokwasy zawierające czwartorzędową grupę amoniową to związki z grupy betain4, a ich przedstawicielem jest N,N,N-trimetyloglicyna (betaina), (CH3)3N+CH2COO?. Ponieważ aminokwasy zawierają zarówno grupę kwasową, jak i zasadową, zachodzi w nich wewnątrzcząsteczkowa reakcja kwas-zasada i związki te istnieją głównie w formie jonów obojnaczych.
Jony obojnacze aminokwasów są rodzajem soli wewnętrznych (amfolitami), dlatego mają wiele właściwości typowych dla soli: są substancjami krystalicznymi o wysokich temperaturach topnienia, wykazują duże momenty dipolowe, są rozpuszczalne w wodzie, ale nierozpuszczalne w węglowodorach5.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Aminokwasy.
Dodane: 30-04-2015 07:36

Tagi: Uncategorized trening sport zdrowie suplementy odżywki

Widok do druku:

przedtreningówki